Menu Close

Question-217593




Question Number 217593 by Spillover last updated on 16/Mar/25
Answered by mahdipoor last updated on 16/Mar/25
for example   S=32        Al=27        O=16          g/mol  Al_2 (SO_4 )_3 =2Al+3S+12O=296  g/mol
forexampleS=32Al=27O=16g/molAl2(SO4)3=2Al+3S+12O=296g/mol
Commented by Spillover last updated on 16/Mar/25
thanks
thanks
Answered by Spillover last updated on 16/Mar/25
Answered by Spillover last updated on 16/Mar/25
Answered by Spillover last updated on 16/Mar/25

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *